Кожну першу п’ятницю місяця з 10.00 до 13.00 у відділі юридичної літератури провідні спеціалісти Головного управління юстиції в Одеській області надають безоплатну первинну правову допомогу малозабезпеченим громадянам

середа, 1 березня 2023 р.

Пенсії та виплати військовим: що зміниться у березні

 


 

З 01 березня 2023 року в Україні впроваджуються зміни, які стосуються мільйонів людей.

Уряд проіндексує пенсії, а військовим по-іншому платитимуть премії.


Більші пенсії для всіх


У березні уряд проіндексує пенсії українцям. За даними міністерства соціальної політики, виплати в середньому збільшаться на 400-700 гривень, залежно від категорії пенсіонерів.

Розмір індексації становитиме 19,7%.

Під індексацію підпадають 10,557 млн людей. З державного бюджету на це буде використано 82 млрд гривень.

Вперше уряд проіндексує найнижчі пенсії. Раніше вони не індексувалися, а переглядалися разом з підвищенням прожиткового мінімуму, який зростає повільніше, ніж індексація.

Окрім того, уряд виплачуватиме щомісячні компенсаційні виплати людям, старшим за 70 років. Виплати передбачені, якщо розмір пенсії таких пенсіонерів не досягає 10 340 грн.

Платитимуть 570 гривень тим, кому більше ніж 80 років; 456 грн – людям віком від 75-80 років; 300 грн - від 70-75 років.Виплати військовим


З березня військовослужбовцям почнуть нараховувати премії і доплати за новими правилами. Цей порядок був запроваджений у лютому, але військові почнуть одержувати ці кошти з початком весни.

Тепер грошове забезпечення залежатиме від місця перебування бійця і його залученості до бойових дій.

Винагороду 100 тис гривень на місяць і далі отримуватимуть військові на лінії зіткнення, нараховуватимуть ці гроші пропорційно часу виконання завдань.

100 тис гривень також платитимуть - за конкретний період виконання бойових завдань - військовослужбовцям ракетних військ і артилерії, льотчикам, морякам, військовим медикам, військовим зенітно-ракетних і протиповітряних військ на завданнях в районі бойових дій.

50 тис гривень за рішенням вищого командування платитимуть військовим, котрі виконують бойові завдання у складі військового органу управління.

Винагороду 30 тис гривень отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання в районах бойових дій, але не на лінії зіткнення.

Скасують премії у розмірі 30 тис гривень тим військовим, які служать у частинах і підрозділах поза районами бойових дій, а також строковикам, курсантам, офіцерам управлінь і штабів.


Новини з сайту ВВС News Україна

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми із задоволенням дамо відповідь на всі ваші коментарі