Кожну першу п’ятницю місяця з 10.00 до 13.00 у відділі юридичної літератури провідні спеціалісти Головного управління юстиції в Одеській області надають безоплатну первинну правову допомогу малозабезпеченим громадянам

вівторок, 18 лютого 2020 р.

Володимир Михайлович Корецький - видатний вітчизняний юрист-міжнародник: до 130-річчя від дня народження
18 лютого п.р. виповнюється 130 років від дня народження Володимира Михайловича Корецького – видатного вченого-правознавця, дійсного члена Академії наук України, заслуженого діяча науки України, доктора юридичних наук, професора, почесного директора Інституту держави і права АН України.
В. М. Корецький належав до першого покоління радянських вчених-юристів, котрі отримавши освіту ще в дожовтневий період морально пов’язали себе зі своїм народом у часи найтяжчих випробувань, викликаних революціями та війнами XX століття. Він був справжнім дослідником, людиною великої ерудиції та високої культури. На його працях навчалося не одне покоління вітчизняних учених.
В. М. Корецький – визнаний в країні та світі вчений і педагог. Неоціненними є й його заслуги як організатора юридичної науки в Україні. У 20-ті роки минулого століття він брав участь у створенні Харківського юридичного інституту, нині це Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, у 1948 р. він обраний дійсним членом Академії наук УРСР, а у 1949 р. він очолив створений ним сектор держави і права АН УРСР, згодом перетворений в Інститут держави і права . З 1960 р. до 1979 р В. М. Корецький був членом Міжнародного Суду ООН, а останні три роки – його віце-президентом.
В. М. Корецький здобув глибоку повагу колег як видатний вчений і як людина, завжди чуйна і уважна до людей. 25 липня 1984 р. вченого не стало, натомість йому належить заслуга у створенні в Україні школи міжнародного приватного та публічного права. На знак цього, у 1990 р., до 100-річчя з дня народження вченого, Інституту держави і права АН України присвоєно ім’я В. Корецького.
До 130- річчя від дня народження видатного вченого відділ юридичної літератури презентував книжкову виставку «Володимир Михайлович Корецький - видатний вітчизняний юрист-міжнародник».


Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми із задоволенням дамо відповідь на всі ваші коментарі