Кожну першу п’ятницю місяця з 10.00 до 13.00 у відділі юридичної літератури провідні спеціалісти Головного управління юстиції в Одеській області надають безоплатну первинну правову допомогу малозабезпеченим громадянам

середа, 23 грудня 2015 р.

Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського долучилась до проекту "Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції"
Для довідки. Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX/Україна) 2015 року започаткувала три нові проекти із залученням сучасних бібліотек. Йдеться про Програму медіаграмотності для громадян та проекти "Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках" і "Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції".Про проект "Моя нова поліція"

Проект виконується IREX в партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Бюро з міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності Держдепартаменту США (INL).
Міста-учасники: Київ, Львів, Одеса, Миколаїв, Харків та Дніпропетровськ. Термін виконання проекту – вісім місяців, з жовтня 2015 року по червень 2016 року.
Проект має на меті вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами, для яких вона працює і яких має захищати. Проект підвищуватиме обізнаність громадськості з таких питань, як зміна ролі поліції в рамках нового закону "Про Національну поліцію" та практичний вплив нововведень на щоденне життя громадян.
Оскільки попередні проекти, реалізовані у співпраці з бібліотеками, перетворили книгозбірні на сучасні інформаційні центри, які кваліфіковано надають інформацію громадам, залучення бібліотек до інформаційної кампанії, поширення достовірної інформації, та організації заходів для безпосередньої комунікації громадян та місцевої поліції допоможе ефективно впровадити проект, а також вкотре продемонструє важливість бібліотек для громад.
Проектом передбачено забезпечення бібліотек ресурсами для проведення інформаційно-освітніх заходів та налагодження контактів між місцевими ЗМІ та поліцейськими прес-службами.
Відбір бібліотек до участі у проекті відбувався за такими критеріями: в кожній з областей, визначених донором за принципом першочерговості розгортання реформи поліції, запрошено бібліотеку обласного/національного рівня, центральну міську бібліотеку і декілька філій.
З міста Одеса запрошені до проекту Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Грушевського, Центральна міська дитяча бібліотека ім. А. Гайдара Одеської ЦБС для дітей та 4 бібліотек-філій.

З 10 по 12 грудня 2015 року завідуюча відділу електронної бібліотечно-бібліографічної інформації Булгакова О.А. та головний бібліотекар відділу юридичної літератури Нагорнюк О.А. взяли участь у триденному тренінгу "Моя нова поліція", який відбувся на базі Національної парламентської бібліотеки України.


Учасники тренінгу зустрілись з представниками Міністерства внутрішніх справ України – виконавчим асистентом заступника Міністра внутрішніх справ Анастасією Шмалько та юристом Департаменту патрульної поліції Андрієм Кісеєм та дізнались з перших вуст про реформу та її впровадження.

На фото: А. Шмалько


На фото: А. Кісей серед учасників тренінгу


Захід "Жива книга" дав можливість задати вопроси та поспілкуватись з патрульними поліцейськими.Тренінг провела проектний консультант Любов Квасюк. Учасники налагодили зв’язки з відповідальними за комунікаційну складову проекту – проектним менеджером Іриною Ніколенко та програмним асистентом Оленою Попелюшко.

На фото: І. Ніколенко


На фото: Ніколенко І., Булгакова О., Попелюшко О., Нагорнюк О.


В очікування інтерактивних матеріалів для проведення заходів  із залученням громадян та місцевої поліції...Орієнтований план заходів, які відбудуться в бібліотеці


Тип
Назва
Дата
Час
Аудиторія
1.
Прес-конференція
Прес-конференція
18.01
13.00
Представники прес-офісу патрульної поліції
Патрульні поліцейські
Представники медіа
2.
Жива книга
Діалог з патрульними
2.02
14.00
Представники прес-офісу патрульної поліції
Патрульні поліцейські
Студенти ВНЗ
Користувачі
Представники медіа
3.
Театралізована рольова гра
Закон і ми
17.03
15.00
Студенти ОНМА
Патрульні
Користувачі
4.
Зустріч з патрульними поліцейськими
Чому я став поліцейським?
6.04
14.00
ССШ № 10, 117
Патрульні
Користувачі
5.
Круглий стіл
Реформа та користь для громади
21.04
14.00
Представник патрульної поліції
Представник місцевої адміністрації
Користувачі

1 коментар:

Ми із задоволенням дамо відповідь на всі ваші коментарі