Кожну першу п’ятницю місяця з 10.00 до 13.00 у відділі юридичної літератури провідні спеціалісти Головного управління юстиції в Одеській області надають безоплатну первинну правову допомогу малозабезпеченим громадянам

вівторок, 24 червня 2014 р.

Модернізація Конституції України: актуальні проблеми

Уряд доручив організувати обговорення змін до Конституції

Кабінет Міністрів України 17 квітня 2014 року ухвалив розпорядження "Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади".
Як повідомляється, цим документом міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, обласним та Київській міській державним адміністраціям доручається організувати та забезпечити до 1 жовтня 2014 року обговорення відповідних змін до Конституції із залученням органів місцевого самоврядування, їхніх асоціацій, громадськості, наукових та ділових кіл. Координацію проведення обговорення доручено Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, зазначається в повідомленні.

Роз`яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні
Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України підготовлено пропозиції щодо змін до Основного Закону (Конституції) України.
Пропозиції підготовлені на реалізацію реформи місцевого самоврядування, Концепцію якої було схвалено Урядом 1 квітня 2014 р. Необхідність таких змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо.
Основні зміни передбачають:

  • Запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;
  • Передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;
  • Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;
  • Чітке забезпечення повноважень  органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;
  • Ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.
Більше читайте ТУТ

Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

  • Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації державної влади)
  • Роз’яснення щодо змін до Конституції України
  • Презентаційний матеріал «Децентралізація влади. Реформа місцевого самоврядування»
  • Презентаційний матеріал «Концепція реформи місцевого самоврядування та проект змін до Конституції України (щодо децентралізації державної влади)»
Більше читайте ТУТВладимир Гройсман: Для децентрализации нужно внести изменения в Конституцию и 500 законов
О том, когда Украина сможет реально децентрализоваться, что для этого нужно и чего не хватает, рассказывает вице-премьер-министр, министр регионального развития и жилищно-коммунального хозяйства Украины Владимир Гройсман. 
Більше читайте ТУТ

Якою має бути Конституційна реформа в Україні: судоустрій, правосуддя та Конституційний Суд України
У квітні в НАН України відбувся круглий стіл «Конституційна реформа: шляхи проведення та напрямки змін», де експерти запропонували Україні перейти до трьохланкової системи суддів, обмежити недоторканість суддів лише функціональною діяльністю і залишити прокуратурі лише функцію державного обвинувачення. Що думають з приводу такої реформи судової влади в Україні провідні науковці-конституціоналісти, судді Конституційного суду та представники аналітичних центрів – про це у наступній частині матеріалу “Ні корупції!” про Конституційну реформу в Україні.
 Більше читайте ТУТ

  
Корж В. Конституція громадянського суспільства. Пропозиція для реформи // Віче. – 2014. – № 10.
Чи можна нинішню Конституцію України вважати Основним Законом, та ще й законом прямої дії? Чи відповідає її зміст вимогам розвитку української нації та української держави? Якою має бути Конституція – декларативним зібранням добрих намірів чи головним кодексом правових норм?На всі ці запитання прагнула знайти відповіді група ентузіастів на чолі з політологом Євгеном Голибардом. 
 Більше читайте ТУТ

Хомко В. Владу – замість імітації // Віче. – 2014. – № 9.
Фактично кожна нова центральна влада обіцяла провести реформу місцевого самоврядування. І всі обіцяли передати права громадам, – каже міський голова Рівного . І, очевидно, якщо ми прийняли європейський вектор розвитку, то без реформи місцевого самоврядування або розширення його прав обійтися неможливо. 
Більше читайте ТУТ Дивіться проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування) на офіційному порталі Верховної  Ради України ТУТ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми із задоволенням дамо відповідь на всі ваші коментарі