Кожну першу п’ятницю місяця з 10.00 до 13.00 у відділі юридичної літератури провідні спеціалісти Головного управління юстиції в Одеській області надають безоплатну первинну правову допомогу малозабезпеченим громадянам

пʼятниця, 18 травня 2018 р.

Інтеграція України в європейський правовий простір: до Дня Європи в Україні


Враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію, країна щороку у третю суботу травня на державному рівні відзначає День Європи.
***
Це свято відзначається згідно Указу Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339 і сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

***
До Дня Європи у відділі юридичної літератури проведено інформаційну годину на тему «Імплементація Угоди про асоціацію «Україна-ЄС» в Україні та на Одещині». 
Цікаву інформацію надала слухачам – учням ЗОШ № 52 начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Одеській області Такмовцева Анастасія Олександрівна.
Про Угоду про асоціацію «Україна-ЄС» розповіла Такмовцева А.О.

Всеукраїнський просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції України за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції з червня 2017 року.

Огляд книжкової виставки «Інтеграція України в європейський правовий простір: актуальні проблеми» зробила завідувач відділу юридичної літератури Бондаровська Зоя Петрівна.

Під час заходу

Учні ЗОШ № 52


пʼятниця, 11 травня 2018 р.

ЗНО 2018: правила, яких потрібно дотримуватися


22 травня 2018 року стартує основна сесія зовнішнього незалежного тестування. Тому слід дотримуватись правил під час його здачі.













За що можуть не допустити?

Проблеми з допуском до пункту тестування можуть виникнути, якщо відсутній один із таких документів:
  • сертифікат ЗНО;
  • документ, що засвідчує особу;
  • запрошення-перепустка.

Якщо учасник кардинально змінив зовнішність, наприклад, перефарбував волосся з білого у чорний колір і його важко впізнати на фото в документі, то його можуть не допустити до проходження зовнішнього незалежного тестування.
Допуск до пункту тестування починається за 45 хвилин і припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього незалежного оцінювання. Будь-яке запізнення унеможливлює проходження тесту.

За що можуть відсторонити?
Учасникам сувoро забoрoняється користуватися мобільним телефоном, планшетом, смарт-годинником чи іншими засобами зв’язку, збереженням, обробки чи відтворення інформації. Випускники не можуть мати при собі навіть вимкнений телефон чи будь-які інші гаджети. Якщо абітурієнта, піймають за фотографуванням завдань ЗНО, то він одразу буде вилучений з аудиторії без права перескладання тесту.
Також забороняється використання будь-яких таблиць, книг чи власних записів. За порушення цієї вимоги, учасника ЗНО можуть відсторонити від проходження тестування достроково, а результати тестування анулюються. Абітурієнта можуть відсторонити від проходження тестів, якщо той буде спілкуватися з іншим учасником в аудиторії, де проходить ЗНО, буде заважати іншим чи пропонувати якісь предмети чи матеріали.
До пункту проходження тестів забороняється брати з собою верхній одяг, парасольку, сумку чи рюкзак, книги та інші речі, які не передбачені процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Чи можна перездати чи оскаржити результати тестів?
Якщо учасники отримали невисокий бал під час проходження ЗНО, то перездати тести в додаткову сесію не можна. Доведеться чекати рік та проходити зовнішнє незалежне оцінювання знову.
Також в додаткову сесію не мають право здавати тести ті учасники, які запізнились на основну сесію чи пропустили її без поважних причин.
Якщо результат ЗНО не задовольняє учасника, то він може подати апеляцію. Після повідомлення результату апеляцію подають протягом 5 днів, а результат отримують протягом 15 днів. Щоб подати апеляцію, треба вказати прізвище, ім’я та по батькові, номер сертифікату ЗНО, результат з якого предмету ставиться під сумнів, номер телефону і дату подачі апеляції. Апеляцію надсилають рекомендованим листом на ім’я директора УЦОЯО за адресою: 04053, м. Київ, Володимира Винниченка, 5, (з поміткою Апеляційна комісія УЦОЯО).

На що мають право учасники ЗНО?
Якщо учаснику зовнішнього незалежного оцінювання потрібно вийти з аудиторії, то він може це зробити. Але перед тим повинен залишити зошит із завданнями сертифікаційної роботи і бланки відповідей на робочому столі, поклавши їх заповненою стороною вниз. Час виходу (повернення) учасника зовнішнього оцінювання з (в) аудиторії фіксується старшим інструктором. Час, який учасник зовнішнього оцінювання провів за межами аудиторії, не додається йому на час роботи над сертифікаційною роботою.
Дозволяється користуватися таблицями, додатковими матеріалами чи чернетками, які передбачені процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання і роздаються інструкторами в пункті проведення ЗНО.

За матеріалами Факти ICTV


середа, 2 травня 2018 р.

Кому треба переоформити субсидії в новому опалювальному сезоні 2018 року


У зв’язку з введенням нових правил отримання житлових субсидій близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії.






Повторно — заяву і декларацію — потрібно буде подати:
  • Орендарям житла.
  • Внутрішньо переміщеним особам.
  • Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб.
  • Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.
  • Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.
  • Тим сім’ям, які саном на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

Раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період. Тепер це відбуватиметься двічі на рік — у травні і жовтні.
Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, — загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів — як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі й без необхідності звертатися до органів соціального захисту.



Інформація за матеріалами УНН.